دات نت نیوک
X

ثبت اختراع

استعلام برند

 

میخواهید برند خود را ثبت کنید و نمیدانید که این برند قبلا به نام کسی ثبت شده یا خیر ؟

استعلام برند قبل از ثبت به دلیل تنوع در برندهای ثبت شده از اهمیت بالایی برخوردار است و شما را تا حدودی زیادی نسبت به تایید یا رد برند خود مطلع میکند به طوریکه اگر چنانچه زمانی که برند تجاری به نام شخصی دیگر ثبت شده باشد به هیچ عنوان شما یا اشخاص دیگر اجازه ثبت و استفاده از آن را ندارند. برای جلوگیری از این مشکلات ابتدا باید از برند مورد نظر شما استعلام گرفته شود و پس از آن  در صورت عدم وجود ایرادات قانونی در نهایت ثبت شود.

برای استعلام برند کافیست با ما تماس بگیرید

 

 

امروزه انتخاب علائم تجاری یا برند بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم برندهای ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است به طوریکه استعلام برند از امور ضروری بوده و این امر موجب اطمینان خاطر متقاضی جهت ثبت علامت مورد نظر خواهد شد و همچنین این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم رد برند خواهد گردید.

انتخاب و ثبت علامت تجاری تابع شرایط خاصی است.به موجب قانون ثبت علامت و اختراعات،علامت تجاری یا برند،می بایست جدید،ابتکاری بوده و گمراه کننده نباشد.

 

نکات مهم برای انتخاب برند مناسب :

  • از خصوصیات مهم یک علامت تجاری، ابتکار و خلاقیت در آن است. علامت تجاری در عین سادگی و عدم تشابه با برندهای دیگر، باید دارای طراحی و ظرافت زیبا و خاصی باشد. هم چنین بهتر است از کلمات عامیانه، اشکال هندسی و اعداد در طراحی علامت تجاری استفاده نکنید زیرا خلاقیتی ندارد.
  • علامت تجاری نباید به گونه ای باشد که مصرف کننده به اشتباه بیفتد و نتواند بین دو برند تمایز ایجاد کند و دچار سردرگرمی شود. ایجاد اشتباه در نظر مشتری موجب گمراه شدن وی در انتخاب و خرید کالا گردد.
  • در علامت تجاری باید از علائم بیانی و قابل نوشتن استفاده کرد زیرا مزیت بزرگ آن ها، مشترک بودن با حروف الفبا می باشد.
  • استفاده از حروف اختصاری برای نشان دادن نام طولانی شرکت، سازمان یا موسسه ای پس از ثبت شرکت ، به گونه ای باید باشد که حروف اول کلمات ترکیب شده آن سازمان کنار هم قرار بگیرد و یک کلمه را به وجود آورد.

(( مشاورین و وکلای خانه ثبت آماده پاسخگویی به سئوالات شما هستند تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه، بهترین خدمات تخصصی در زمینه استعلام برند را به شما ارائه دهند ))