دات نت نیوک
X

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود رایج ترین نوع شرکت های بازرگانی در کشور ما می باشد

و عمدتاَ بین اعضای یک خانواده یا دوستان و آشنایان تشکیل می گردد

 

به موجب ماده 94 قانون تجارت،شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجارتی تشکیل شده و هر یک از شرکا بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت مسئول قروض و تعهدات شرکت می باشد.
در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرکا تاجر نبوده و مستقیماً مسئولیتی در امور شرکت ندارند و مانند شرکت سهامی، مسئولیت آنها محدود به سرمایه‌ای است که در شرکت گذاشته‌اند، اما آورده آنان که سهم‌الشرکه نامیده می‌شود، به سهام تقسیم نمی‌شود و آزادانه قابل معامله نیست.
ثبت شرکت با مسئولیت محدود وقتی انجام میشود که تمام سرمایه نقدی تادیه وسهم الشرکه غیرنقدی نیزتقدیم وتسلیم شده باشد.
در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرکاء نسبت به قیمتی که درحین تشکیل شرکت برای سهم الشرکه های غیرنقدی معین شده د رمقابل اشخاص ثالث مسئولیت تضامنی دارند.
در ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، سرمایه به سهم‌الشرکه تقسیم شده، نه به سهام؛ همچنین در این شرکت، ورقه‌ای به نام سهم‌الشرکه صادر نمی‌شود.
شرکت با مسئولیت محدود بوسیله یک یا چند نفرمدیرموظف یا غیرموظف که ازبین شرکاء یا ازخارج برای مدت محدود یا نامحدودی معین می شوند اداره می گردد.

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 

ویژگی‌های شرکت با مسئولیت محدود:

* حداقل شرکا : 2 نفر
* بازرس : الزامی نیست
* حداقل سرمایه : یک میلیون ریال
* هر گونه نقل و انتقال سهم الشرکه تنها از طریق دفتر اسناد رسمی امکان‌پذیر است.
* در اسم شرکت باید حتماً عبارت «با مسئولیت محدود» آورده شود در غیر اینصورت در مقابل شخص ثالث مثل قوانین شرکت تضامنی با آن برخورد می‌شود،
* هر کدام از شریکان بر اساس سهمی که در شرکت دارند، از حق رای برخوردار می‌باشند.( البته می‌توان در اساسنامه حق رای‌ها را تغییر داد)

 

 (( مشاورین و وکلای خانه ثبت آماده پاسخگویی به سئوالات شما هستند تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه، بهترین خدمات تخصصی ثبتی در زمینه ثبت انواع شرکت را به شما ارائه دهند ))
 

مطلب قبلی ثبت شرکت سهامی خاص
Print
471

x