دات نت نیوک
X

استعلام برند


(( میخواهید برند خود را ثبت کنید و نمیدانید که آیا این برند قبلا به نام کسی ثبت است و قابلیت ثبت دارد یا خیر ))

جهت استعلام برند کافیست با ما تماس بگیرید

 

راهمای استعلام برند

استعلام برند قبل از ثبت برند ، به دلیل تنوع در برندهای ثبت شده از اهمیت بالایی برخوردار است و شما را تا حدودی زیادی نسبت به تایید یا رد ثبت برند خود مطلع میکند به طوریکه اگر چنانچه زمانی که برند تجاری به نام شخصی دیگر ثبت شده باشد به هیچ عنوان شما یا اشخاص دیگر اجازه ثبت و استفاده از آن را ندارند. برای جلوگیری از این مشکلات ابتدا باید از برند مورد نظر شما استعلام گرفته شود و پس از آن  در صورت عدم وجود ایرادات قانونی در نهایت ثبت شود.

امروزه انتخاب علائم تجاری یا برند بسیار سخت تر از گذشته شده است،چرا که حجم برندهای ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است به طوریکه استعلام برند از امور ضروری بوده و این امر موجب اطمینان خاطر متقاضی جهت ثبت برند مورد نظر خواهد شد و همچنین این کار باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم رد برند خواهد گردید.
انتخاب و ثبت برند تابع شرایط خاصی است وبه موجب قانون ثبت علامت و اختراعات،علامت تجاری یا برند،می بایست جدید،ابتکاری بوده و گمراه کننده نباشد.

ما به شما پیشنهاد میکنیم کلیه امور مربوط به استعلام برند خود را با خیالی آسوده به مشاوران و وکلای خانه ثبت بسپارید تا در کمترین زمان و با پایینترین قیمت، بهترین نتیجه را بگیرید.

ما در موسسه خانه ثبت کارشناسانی داریم که در زمینه استعلام برند متخصص هستند و می توانند تجربیاتشان را به صورت رایگان در اختیار شما قرار دهند.

 

استعلام برند


نکات مهم برای انتخاب برند مناسب

•    از خصوصیات مهم یک برند ( لوگو )، ابتکار و خلاقیت در آن است. برند در عین سادگی و عدم تشابه با برندهای دیگر، باید دارای طراحی و ظرافت زیبا و خاصی باشد. هم چنین بهتر است از کلمات عامیانه، اشکال هندسی و اعداد در طراحی برند استفاده نکنید زیرا خلاقیتی ندارد.
•    برند نباید به گونه ای باشد که مصرف کننده به اشتباه بیفتد و نتواند بین دو برند تمایز ایجاد کند و دچار سردرگرمی شود. ایجاد اشتباه در نظر مشتری موجب گمراه شدن وی در انتخاب و خرید کالا گردد.
•    در برند باید از علائم بیانی و قابل نوشتن استفاده کرد زیرا مزیت بزرگ آن ها، مشترک بودن با حروف الفبا می باشد.
•    استفاده از حروف اختصاری برای نشان دادن نام طولانی شرکت، سازمان یا موسسه ای پس از ثبت شرکت ، به گونه ای باید باشد که حروف اول کلمات ترکیب شده آن سازمان کنار هم قرار بگیرد و یک کلمه را به وجود آورد.

 

استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند نیاز به تجربه بالا و دقت فراوان دارد، به این دلیل است که در این زمینه باید به حدی دارای تجربه باشید که بتوانید کوچکترین تشابهات و عینیات را تشخیص دهید و تا حدود زیادی اطمینان یابید که مشابه این برند نیز ثبت نشده است.

 

نحوه استعلام برند

تماس با موسسه خانه ثبت و کسب راهنمایی از مشاوران و وکلای ثبتی ما به صورت کاملا رایگان.
فقط با یک تماس شما می توانید به راحتی قبل از ثبت برند، استعلام برند خود را بگیرید و دریابید که آیا برند درخواستی شما را کسی قبلا ثبت کرده است یا خیر.

 

مطالب مرتبط : ثبت برند

(( مشاورین و وکلای خانه ثبت آماده پاسخگویی به سئوالات شما هستند تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه، بهترین خدمات تخصصی ثبتی در زمینه استعلام برند و ثبت برند و لوگو و نام تجاری مناسب را به شما ارائه دهند ))