دات نت نیوک
X

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

با ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری از ویژگی های مهمی چون معافیتهای مالیاتی بهره مند شوید

 

بنا به تعاریف بین المللی، منطقه آزاد محدوده ی حراست شده ی بندری و غیر بندری است که از شمول برخی مقررات جاری کشور متبوع خارج بوده و با بهره گیری از مزایایی نظیر معافیت های مالیاتی ،بخشودگی سود و عوارض گمرکی و عدم وجود تشریفات زاید ارزی و اداری و همچنین سهولت و تسریع فرایندهای واردات و صادرات با جذب سرمایه گذاری های خارجی و انتقال فناوری به توسعه سرزمین اصلی کمک می نماید.

مناطق آزاد تجاری مناطق اقتصادی تحت مالکیت یک دولت و کشور می باشند که به دلیل داشتن مزایای فراوان برای شرکت ها و اشخاص حقیقی و حقوقی همواره مورد توجه سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در این مناطق می باشد.

مناطق آزاد تجاری به دلیل دسترسی مناسب به لنگر گاه ها و مناطق مناسب برای پهلو گیری کشتی ها و همچنین به دلیل داشتن شرایط مطلوب و ویژه ای برای شرکت ها باعث شده بسیاری از فعالان اقتصادی به فکر ثبت شرکت و یا شعبه ای از شرکت خود در این مناطق باشند .

از سال 1372 که قانون مناطق آزاد تجاری در ایران به تصویب رسید مقررات خاص و دقیقی برای اداره امور این مناطق در حوزه های گمرکی ، بازرگانی ، اشتغال ، بیمه، تردد  و ... در نظر گرفته و تصویب و اجرایی شد .

 

ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری

 

ویژگی های ثبت شرکت در مناطق آزاد تجاری :

*  تسریع در انجام امور زیربنایی، عمران و آبادانی، رشد و توسعه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و افزایش درآمد عمومی، ایجاد اشتغال سالم و مولد، تنظیم بازار کار و کالا، حضور فعال در بازارهای جهانی و منطقه‌ای، تولید و صادرات کالاهای صنعتی و تبدیلی و ارائه خدمات عمومی

* معافیت گمركی تا سقف ارزش افزوده و پرداخت عوارض گمركی مازاد بر ارزش افزوده قطعات خارجی در تولیدات و ورود ماشین آلات خط تولید و ابزار و اثاثیه اداری بدون عوارض گمركی

* معافیت مالیاتی به مدت 15 سال

* تبعیت از قانون كار مناطق آزاد تجاری و صنعتی در مناطق ویژه

* صدور مجوز ساخت و پایان كار بصورت رایگان

* عدم محدودیت زمانی متروكه شدن كالا

 

لیست مناطق آزاد تجاری ایران :

* کیش

* قشم

* چابهار

* ارس

* انزلی

* اروند

* ماکو


(( مشاورین و وکلای خانه ثبت آماده پاسخگویی به سئوالات شما هستند تا در کمترین زمان و با کمترین هزینه، بهترین خدمات تخصصی در زمینه ثبت شرکت در کلیه مناطق آزاد تجاری ( کیش،قشم،اروند و...) را به شما ارائه دهند ))
 

مطلب قبلی ثبت موسسه خیریه
مطلب بعدی ثبت شعبه و نمایندگی شرکتهای خارجی
Print
480

x